Recenzja książki „5 języków miłości” Gary’ego Chapmana

14 lutego 2017

„5 języków miłości” to książka Gary’ego Chapmana,

który wyodrębnił 5 sposobów wyrażania miłości. Każdy z nich jest inny, każdy z nich jest ważny. Dla szczęścia małżeństwa dobrze jest,
gdy mówimy do siebie właściwym językiem miłości.

 Dostępna na www.tolle.pl Lubię tę księgarnię, ponieważ oprócz tego, że jest solidna, to można zajrzeć do większości książek.

Bardzo często okazuje się, że małżonkowie mówią innym językiem. Nie jest to efekt złego dobrania się, ale wyzwanie do pracy nad sposobem okazywania naszych uczuć oraz do zaakceptowania naszych różnic. 😉

Czy ta wiedza jest nam do czegoś potrzebna?
Oczywiście!
Często zdarza się, że obdarowujemy swojego współmałżonka miłością, a on mimo tego czuje się niekochany. Dlaczego? Przecież wkładamy tyle wysiłku w okazywanie miłości?
Wystarczy, że mówimy innym językiem miłości niż nasz współmałżonek.Wystarczy, że mąż okazuje miłość żonie obdarowując ja kwiatami bez okazji, pisząc liściki, dając prezenty czy podając śniadanie do łóżka, w momencie gdy żona pragnie aby ją przytulić.
Książka napisana jest prostym językiem, dzięki czemu dobrze się ją czyta. Jest odkrywcza i inspirująca. I co najważniejsze, jest sprawdzona w praktyce!
Iwona

Zapisz

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *